Krém na popraskané ruky s nechtíkom

Aj vy máte v zime také vysušené ruky a popraskané hánky až do krvi?

Manžel ma poprosil nech vymyslím nejaký krém, ktorý by rýchlo uľavil poškodenej koži a dal do poriadku extrémne suché miesta a aby po ňom neboli veľmi mastné ruky. Tak som zostávala v práci dlhšie a dávala dokopy nejaké receptúry a spravila vzorky na testovanie. Výsledný krém/masť musel rozhodne obsahovať extrakt z nechtíku a včelí vosk. A po dôkladnom dolaďovaní som zostala pri recepte nižšie.

Ingrediencie:
10 g včelieho vosku natural (môže byť aj obyčajný),
20 g kakaového masla
64 g mandľového oleja
5 g glycerínu (nemusí byť),
1 g vitamínu E
1 g extraktu z nechtíku lekárskeho (je to 100% výťažok)
 
Postup:
- v dvojitej nádobe (vodný kúpeľ) rozpustíte vosk,
- pridáte kakaové maslo a do roztopenej hmoty mandľový olej, vitamín E a glycerín
- ako posledný pridáte nechtíkový extrakt. Extrakt má tmavú skoro až čiernu farbu a mazľavú konzistenciu. V zmesi sa však za pomalého miešania krásne roztopí a celú masu zafarbí do tmavo oranžová. Po vychladnutí môže mať farbu hnedo-žltú farbu (ak sa pridá väčšie množstvo extraktu farba môže byť až do zelena).
- ak chcete pridať vôňu odporúčam použiť pomarančovú silicu (stačí 3-4 kvapky), pozor na alergiu na citrusy.
 
Krém prelejte do pripravenej a vyčistenej nádoby a nechajte krém vychladnúť. Odporúčam si na dno obalu napísať dátum a minúť krém do 6-9 mesiacov.
 
Upozornenie:
Pozor aby sa do zmesi pri výrobe nedostala voda. Voda v kozmetike bez použitia konzervantu nie je nápomocná, práve naopak. Horúci krém neprikrývajte viečkom. Ale až keď vychladne.

 
*/

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie