Ako je to vlastne s tým bambuckým maslom?

Organické bambucké (karité) maslo
Organické teda aj najdrahšie je bambucké maslo s pôvodnou vôňou a farbou, ktorá môže u neinformovaného zákazníka vyvolať neželanú reakciu. Originál nerafinované a nebielené, čiže nijako neupravované maslo má žlto-béžovú farbu a charakteristickú dymovú vôňu. Vôňa je intenzívna a ak ju použijete napríklad pri výrobe šľahaného telového masla "neprebije" ju ani pridanie silice. Asi aj preto som sa ešte v komerčnej ponuke (u rôznych výrobcov) s originál bambuckým maslom v kombinacii s vôňami nestretla. No i napriek tomu ho odporúčam, pretože je najviac prospešné pri liečbe napr. suchej pokožky. My ho máme v ponuke v čistej organickej jednozložkovej formev rôznych veľkostiach (100, 250, 500 g a 1 kg). 

BIO bambucké maslo
Je za studena lisované, bio, nerafinované, bielené. Má bielu farbu a jemnú, nie veľmi výraznú vôňu. Často sa používa pri výrobe viaczložkovej kozmetiky ako sú balzamy na pery, telové mlieka, telové masla, krémy a pod. V ponuke ho máme v rôzne veľkých baleniach (100, 250, 500, 1000 a 2 500 g) pod názvom Bio nerafinované bambucké maslo. Je o niečo mäkšie ako Bambucké maslo a tvrdšie ako Organické bambucké maslo

Bambucké maslo
Je rafinované a bielené. Bez zápachu. Obyčajné bambucké maslo je najlacnejšia variant spomedzi všetkých typov. Má rovnaké použitie ako ostatné druhy karité masiel. V ponuke ho máme v 100, 250, 500 g a 1 kg balení pod názvom Bambucké maslo. Na obrázku je prvé v poradí.

Všetky typy masiel organické, bio aj obyčajné bambucké maslo nakúpite v našom eshope.

*/