5 skvelých receptov na prírodný balzam na pery

Kalkulácia je na 100 g balzamovej hmoty čo je napríklad 20 vysúvacích balzamov na pery (1 balzam = 5 g). Samozrejme je možné použiť nádobky aj v iných objemoch. Vždy si môžete prispôsobiť alikvotne váhu položiek v receptúrach.

Dôležité upozornenie: Počas výroby sa nesmie do balzamovej zmesi dostať voda. Voda je zdrojom života a tým aj mikróbov. Akákoľvek kozmetika obsahujúca vodu, ktorá neobsahuje konzervnt má životnosť pár dní v chladničke. Do kozmetiky bez vody čiže z olejov, voskov a masiel konzervanty nedávame. Môžeme použiť antioxidant (napr.vitamín E) na predĺženie životnosti a zabránime tak aj starnutiu a žlknutiu tukov.

Postup je jednotný pre všetky balzamy: V malom hrnčeku, ktorý vložíte to hrnca s horúcou vodou roztopte všetky ingrediencie (začínajte včelím voskom) a dobre ich premiešajte. Nalejte do túb a počkajte kým hmota stuhne a až potom uzatvorte. Nezabudnite si na balzam napísať dátum výroby a spotrebovať ho do 6 mesiacov. Ak chcete aby balzam vydržal dlhšie (9-12 mesiacov) pri výrobe pridajte 1-2 % vitamínu E (antioxidant).

  

Recept č. 1
29 g kozmetický včelí vosk
21 g BIO kakaové maslo
50 g mandľový olej
1 g vitamín E
1 g príchuť do balzamov

Recept č.2
50 g mandľový olej
28 g včelí vosk
22 g BIO bambucké maslo
1 g vitamínu E
1 g príchuť do balzamov

Recept č. 3
60 g včelí vosk
36 g kokosový olej BIO
1 g vitamínu E

Recept č. 4
75 g mandľový olej
15 g včelí vosk
15 g med
1 g vitamín E
1 g príchuť do balzamov

Recept č. 5
60 g mandľový olej
24 g včelí vosk
12 g bambucké maslo
12 g kokosový olej
1 g vitamín E
1 g príchuť do balzamov

*/

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie